Головна » Блог » Зміни до Правил дорожнього руху від 11.11.2020

Зміни до Правил дорожнього руху від 11.11.2020

зміни до пдр

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху постановою № 1105 від 11.11.2020 року. Удосконалення торкнулись не лише текстової складової правил, також були внесені значущі корективи для пішоходів, таксистів і навіть інструкторів автошкіл. 

Ця інформація наразі не друкується у книгах з Правилами дорожнього руху навіть за 2021 рік, тому автошкола “Джаст” з радістю ділиться інформацією щодо модерацій. Зазначаємо, що наразі зміни не винесені на теоретичний іспит у Сервісних центрах і терміни винесення – невідомі. 

Згідно з оновленнями, таксисти та інструктори з водіння тепер також повинні користуватись ременями безпеки. Ця зміна є досить неоднозначною, адже таксисти та особливо інструктори автошкіл повинні мати змогу діяти у небезпечних ситуаціях, чому можуть зашкодити засоби пасивної безпеки. Можливо, це рішення згодом розглядатимуть повторно. 

Ще пішоходи тепер зобов’язані використовувати світлоповертальні елементи у одязі або носити жилети у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості. Коли пішохід одягнений у чорне – він є невидимим для водія і зливається з дорогою, тому уникнути аварійної ситуації часто неможливо. При цьому, світлоповертаючі елементи на одязі дають змогу водієві побачити людину за 130 метрів і реагувати відповідно до ситуації.

зміни до пдр

стр 1

На другій сторінці зазначені текстові уточнення, а також дозвіл на пересування велосипедистів смугою громадського транспорту. 

зміни до пдр

стр 2

зміни до пдр

стр 3

 

Також до обов’язків і прав пішоходів внесені підпункти, що стосуються осіб, які  рухаються в кріслах колісних.

зміни до пдр

стр 4