Як вивчити жести регулювальника
Кожен учасник дорожнього руху повинен підкорятися регулювальнику, правилам, знакам і розмітці. Але як зрозуміти, що з перерахованого вище головніше?
Автошкола в Києві “ДЖАСТ” провела опитування на вулицях столиці, щоб оцінити знання містян про регулювальника. Ми з’ясували, що 80% респондентів погано обізнані щодо його пріоритетності та значення його жестів. Давайте розберемося, хто ж такий цей регулювальник і як з ним бути! )
Регулювальник – це особа, наділена в установленому порядку повноваженнями з регулювання дорожнього руху за допомогою сигналів, встановлених правилами дорожнього руху та іншими інструкціями, і який безпосередньо здійснює регулювання. Регулювальник повинен бути у форменому одязі і (або) мати розпізнавальний знак та екіпіровку.
Водії та пішоходи зустрічаються з такою людиною досить рідко, тому можуть розгубитися, але вивчити його сигнали – досить швидкий і важливий процес.
Найважливіше правило: регулювальник – головніший всіх знаків, розміток і сигналів світлофора. Тому, якщо він стоїть на дорозі – потрібно слухатися тільки його!
СКІЛЬКИ ВСЬОГО СИГНАЛІВ У РЕГУЛЮВАЛЬНИКА?
У регулювальника не так багато сигналів, тому і запам’ятовувати їх довго не доведеться. В цілому їх всього три:
- права рука вгору;
- руки розведені;
- права рука витягнута вперед.
ЯК ВИВЧИТИ І НЕ ЗАБУТИ СИГНАЛИ РЕГУЛЮВАЛЬНИКА
Щоб пояснити сигнали регулювальника доступною мовою, придумали наступний віршик:
Палка верх спрямована – всім стояти велить вона.
Якщо палиця дивиться вправо – їхати не маєш права.
Якщо палиця дивиться в рот – роби правий поворот.
Якщо палиця дивиться вліво – їдь як королева.
«Голі» груди і спина – для водія стіна!
Давайте розберемо сигнали регулювальника детально, згідно з віршиком:
Палка верх спрямована – всім стояти велить вона.
Якщо інспектор підняв руку вгору, при цьому абсолютно не важливо, якою частиною корпусу він до вас повернувся, то всі без винятку учасники руху на дорозі: і водії транспорту, і пішоходи повинні стояти на місці. Категорично заборонено рух в будь-яких напрямках.
Сигнал «рука вгору» необхідний для розчищення перехрестя, і застосовується, головним чином, щоб пропустити спеціальний транспорт.
Якщо палиця дивиться вправо – їхати не маєш права.
Сигнал повинен розцінюватися як червоне світло світлофора, що означає: транспортні засоби, які опинилися праворуч від інспектора-регулювальника, зобов’язані зупинитися і чекати наступних вказівок.
Якщо палиця дивиться в рот – роби правий поворот.
Якщо інспектор до вас повернувся грудьми і направив жезл в вашу сторону (прямо на вас), то ви сміливо можете повертати направо, але в інших напрямках вам рух заборонено.
Якщо палиця дивиться вліво – їдь як королева.
В цьому випадку до вас регулювальник стоїть боком, вірші для запам’ятовування однозначно відображають його сигнал: ви можете рухатися у всіх напрямках. Виняток – трамваї, що рухаються по тунелях рукавів, – їм дозволено рухатися тільки наліво.
«Голі» груди і спина – для водія стіна!
Якщо інспектор розвернувся до вас спиною, заборонено будь-який рух транспорту. Цей сигнал регулювальника ідентичний правилу: «Палка вгору спрямована – всім стояти велить вона».
Ця інформація в рівній мірі важлива і водіям, і пішоходам! Так що приходьте до нас в автошколу “ДЖАСТ”, ми з радістю навчимо вас правильно реагувати на регулювальника і розуміти його жести.