Головна » Блог » Як вивчити жести регулювальника

Як вивчити жести регулювальника

Кожен учасник дорожнього руху повинен підкорятися регулювальнику, правилам, знакам і розмітці. Але як зрозуміти, що з перерахованого вище головніше?

Автошкола в Києві “ДЖАСТ” провела опитування на вулицях столиці, щоб оцінити знання містян про регулювальника. Ми з’ясували, що 80% респондентів погано обізнані щодо його пріоритетності та значення його жестів. Давайте розберемося, хто ж такий цей регулювальник і як з ним бути! )

Регулювальник – це особа, наділена в установленому порядку повноваженнями з регулювання дорожнього руху за допомогою сигналів, встановлених правилами дорожнього руху та іншими інструкціями, і який безпосередньо здійснює регулювання. Регулювальник повинен бути у форменому одязі і (або) мати розпізнавальний знак та екіпіровку.

Водії та пішоходи зустрічаються з такою людиною досить рідко, тому можуть розгубитися, але вивчити його сигнали – досить швидкий і важливий процес.

Найважливіше правило: регулювальник – головніший всіх знаків, розміток і сигналів світлофора. Тому, якщо він стоїть на дорозі – потрібно слухатися тільки його!

СКІЛЬКИ ВСЬОГО СИГНАЛІВ У РЕГУЛЮВАЛЬНИКА?

У регулювальника не так багато сигналів, тому і запам’ятовувати їх довго не доведеться. В цілому їх всього три:

  • права рука вгору;
  • руки розведені;
  • права рука витягнута вперед.

ЯК ВИВЧИТИ І НЕ ЗАБУТИ СИГНАЛИ РЕГУЛЮВАЛЬНИКА 

Щоб пояснити сигнали регулювальника доступною мовою, придумали наступний віршик:

Палка верх спрямована – всім стояти велить вона.

Якщо палиця дивиться вправо – їхати не маєш права.

Якщо палиця дивиться в рот – роби правий поворот.

Якщо палиця дивиться вліво – їдь як королева.

«Голі» груди і спина – для водія стіна!

Давайте розберемо сигнали регулювальника детально, згідно з віршиком:

Палка верх спрямована – всім стояти велить вона.

Якщо інспектор підняв руку вгору, при цьому абсолютно не важливо, якою частиною корпусу він до вас повернувся, то всі без винятку учасники руху на дорозі: і водії транспорту, і пішоходи повинні стояти на місці. Категорично заборонено рух в будь-яких напрямках.

Сигнал «рука вгору» необхідний для розчищення перехрестя, і застосовується, головним чином, щоб пропустити спеціальний транспорт.

Якщо палиця дивиться вправо – їхати не маєш права.

Сигнал повинен розцінюватися як червоне світло світлофора, що означає: транспортні засоби, які опинилися праворуч від інспектора-регулювальника, зобов’язані зупинитися і чекати наступних вказівок.

Якщо палиця дивиться в рот – роби правий поворот.

Якщо інспектор до вас повернувся грудьми і направив жезл в вашу сторону (прямо на вас), то ви сміливо можете повертати направо, але в інших напрямках вам рух заборонено.

Якщо палиця дивиться вліво – їдь як королева.

В цьому випадку до вас регулювальник стоїть боком, вірші для запам’ятовування однозначно відображають його сигнал: ви можете рухатися у всіх напрямках. Виняток – трамваї, що рухаються по тунелях рукавів, – їм дозволено рухатися тільки наліво.

«Голі» груди і спина – для водія стіна!

Якщо інспектор розвернувся до вас спиною, заборонено будь-який рух транспорту. Цей сигнал регулювальника ідентичний правилу: «Палка вгору спрямована – всім стояти велить вона».

 

Ця інформація в рівній мірі важлива і водіям, і пішоходам! Так що приходьте до нас в автошколу “ДЖАСТ”, ми з радістю навчимо вас правильно реагувати на регулювальника і розуміти його жести.