Головна » Блог » Як правильно рушати під гірку на "механіці"

Як правильно рушати під гірку на “механіці”

автошкола джаст

Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно рушати під гірку на машині з механічною коробкою перемикання передач, про способи і помилки водіїв-початківців під час виконання цієї вправи. Ці помилки допускали всі на початку курсів водіння в Києві, але прості поради допомогли швидко освоїти МКПП.

Їхати з ручника або без?

На старих автомобілях зчеплення було ненадійним, тому часто використовувалось ручне гальмо, яке утримувало автомобіль. На сучасних автомобілях це робити необов’язково, достатньо використовувати лише гальмо, щоб підвести зчеплення, і потім додати газ.

Як рушити без ручника:

  1. Права нога на гальмах, ввімкнена нейтральна передача (поки що);
  2. Додаємо зчеплення, вмикаємо першу передачу, права нога продовжує утримувати педаль гальма;
  3. Плавно відпускаємо зчеплення до моменту, як автомобіль починає схоплювати зчеплення з колесами (це супроводжується сильною вібрацією автомобіля і смикання стрілки тахометра);
  4. В цей момент злегка натискаємо педаль газу, відпускаючи педаль гальма. Натискаємо педаль газу сильніше і допомагаємо машині поїхати.

Які можуть виникнути труднощі при виконанні цієї вправи?

  • Піднімають зчеплення занадто високо і автомобіль глухне. У момент подачі вібрації машиною – необхідно відпускати гальмо і дивитися скочується чи машина вниз або стоїть на місці. Якщо машина стоїть на місці – то зчеплення піднято досить і прийшов час тиснути на газ. Вібрація піде і машина поїде. Якщо автомобіль починає скочуватися назад, коли ви підняли зчеплення – повертаємо ногу на гальмо, допомагаємо зчепленням і газом.
  • Відпускають гальмо, з переляку натискають газ і зчеплення, машина продовжує котитися, створюючи шум і рев. Машина продовжує котитися назад. У такій ситуації слід перебороти себе і усвідомити, що машина поїде тільки тоді, коли буде замикання зчеплення. Ніякого руху не відбудеться до тих пір, поки колеса і двигун не зімкнуться, тобто поки ми не піднімемо зчеплення до робочого стану.

У чому недоліки рушання під гірку з ручником?

Тендітній дівчині може бути важко опустити ручник однією рукою, тому що він досить тугий. Опускати ручник двома руками небезпечно, адже людина перестає стежити за дорожньою обстановкою і тримати кермо.Також в умовах їзди в мегаполісі і в пробках постійна робота з важелем доставляє дискомфорт. Чим більше людина буде практикувати рушання під гірку НЕ з ручника – тим швидше і впевненіше вона почне виконувати вправу. Ліва нога звикне схоплювати зчеплення і вийде починати рух набагато швидше.

Якщо ви хочете навчитися рушати під гірку швидко і ефективно – приходьте в автошколу “ДЖАСТ” на Голосієво, КПІ або Харківській. Наші інструктори навчать Вас азам, і навіть більше.