Головна » Блог » Проїзд нерегульованого перехрестя з круговим рухом

Проїзд нерегульованого перехрестя з круговим рухом

Круговое движение

Багато водіїв, навіть з великим досвідом, вважають, що перехрестя з круговим рухом має круглу форму. Насправді, це може бути трикутник, ромб, чи перехрестя складної форми, де круговий рух – частина кільця.

Як проїхати перехрестя правильно?

1.19 “Пересечение с круговым движением”

1.19 “Пересечение с круговым движением”

Головне – звертати увагу на знаки дорожнього руху і розмітку. Про перехресті з круговим рухом нас інформує дорожній знак 1.19 – “Перетин з круговим рухом”. Це попереджувальний знак, де в червоному трикутнику вписані стрілки кругового руху.

На трасах і автострадах його зазвичай ставлять за 150 – 300 метрів до перехрестя. У населених пунктах – за 50 – 100 метрів. Іноді під знаком кріплять табличку з зазначенням відстані до перехрестя.

Перед самим перехрестям встановлюють знак 4.3 “Круговий рух” у вигляді синього кола з вписаними стрілками. Але не помиліться – якщо такого знаку немає, то це звичайне перехрестя. Можливо навіть колишнє кільце, проїзд по якому регулюється звичайними знаками руху.

В такому випадку необхідно звертати увагу на знаки пріоритету руху. Зверніть увагу на дорожню розмітку перед в’їздом. Це лінія у вигляді трикутника з вершиною до автомобіля і вона позначає місце, де водій при необхідності зобов’язаний зупинитися і поступитися дорогою транспорту, який рухається по кільцю.

4.3 “Круговое движение”

4.3 “Круговое движение”

В’їзд і рух по перехрестю з круговим рухом

Переконуємося в тому, що рухомого транспорту немає і виїжджаємо на перехрестя.

Виїжджати на перехрестя з круговим рухом можна з будь-якого ряду – правила дорожнього руху дозволяють це робити.

Водіям-початківцям рекомендуємо зайняти той ряд, за яким вони планують рухатися, й далі з’їжджати з перехрестя. Якщо вам потрібно при виїзді з кільця з’їхати вправо – немає необхідності займати крайню ліву або середню смуги руху. Продовжуйте рух в тій смузі, по якій ви в’їхали на перехрестя.

Ще одна деталь – покажчики повороту. Якщо ви рухаєтеся по кільцю, то не потрібно включати покажчики повороту. Включіть покажчики, коли ви з’їжджаєте з кільця.

Виїзд з перехрестя з круговим рухом

З’їжджати з кругового перехрестя потрібно з крайніх зовнішніх смугах. Звичайно, якщо немає знаків чи розмітки, що забороняють це робити або вказують на інші пріоритети руху.

Любителі “зрізати” поворот, на з’їзді часто вибирають траєкторію руху від крайньої смуги до центральної. І знову повертаються в крайню. Це – неповага до інших учасників руху! І в першу чергу – створення перешкоди в русі та аварійних ситуацій.

Пам’ятайте, що водії без досвіду виїжджають з кільця все ж з крайніх правих рядів, бо у них можуть виникнути труднощі.

Змінюючи смугу руху перед самим з’їздом в крайній ряд, ви можете створити аварійну ситуацію транспорту, що рухається позаду вашого автомобіля, як кажуть “підрізати”, а це, з великою ймовірністю, –  призведе до аварії.

Завжди пам’ятайте: перебудовуючись в потрібну вам смугу, переконайтеся, що ваші дії не створюють небезпеки для інших водіїв.Відгук

  Коментарі : 2


    Виїжжав на кольцо з правої смуги а ліва смуга була загружена всі їхали на другий зїзд з двома смугами. І круг з двома смугами. Але до колца є розмітка, ліва смуга прями і на ліво а права лише на право. Якщо кільце головне то чи діють правила на неї з другорядної. І чи я, виїхавши на кільце, маю право зїжжати там де я хочу. Чи мені потрібно виконувати вказівки дорого з якої я виїхав.


      Добрый день, с правого ряда, выехав на круг, вы можете повернуть только на первый съезд, при этом Вы должны пропустить машины, едущие в кругу. Хорошего дня)