Головна » Блог » Проїзд нерегульованого перехрестя з круговим рухом

Проїзд нерегульованого перехрестя з круговим рухом

автошкола джаст

Багато водіїв, навіть з великим досвідом, вважають, що перехрестя з круговим рухом має круглу форму. Насправді, це може бути трикутник, ромб, чи перехрестя складної форми, де круговий рух – частина кільця.

Як проїхати перехрестя правильно?

1.19 “Пересечение с круговым движением”

1.19 “Пересечение с круговым движением”

Наша автошкола в Києві рекомендує звертати увагу на знаки дорожнього руху і розмітку. Про перехресті з круговим рухом нас інформує дорожній знак 1.19 – “Перетин з круговим рухом”. Це попереджувальний знак, де в червоному трикутнику вписані стрілки кругового руху.

На трасах і автострадах його зазвичай ставлять за 150 – 300 метрів до перехрестя. У населених пунктах – за 50 – 100 метрів. Іноді під знаком кріплять табличку з зазначенням відстані до перехрестя.

Перед самим перехрестям встановлюють знак 4.3 “Круговий рух” у вигляді синього кола з вписаними стрілками. Але не помиліться – якщо такого знаку немає, то це звичайне перехрестя. Можливо навіть колишнє кільце, проїзд по якому регулюється звичайними знаками руху.

В такому випадку необхідно звертати увагу на знаки пріоритету руху. Зверніть увагу на дорожню розмітку перед в’їздом. Це лінія у вигляді трикутника з вершиною до автомобіля і вона позначає місце, де водій при необхідності зобов’язаний зупинитися і поступитися дорогою транспорту, який рухається по кільцю.

4.3 “Круговое движение”

4.3 “Круговое движение”

В’їзд і рух по перехрестю з круговим рухом

Переконуємося в тому, що рухомого транспорту немає і виїжджаємо на перехрестя.

Виїжджати на перехрестя з круговим рухом можна з будь-якого ряду – правила дорожнього руху дозволяють це робити.

Водіям-початківцям рекомендуємо зайняти той ряд, за яким вони планують рухатися, й далі з’їжджати з перехрестя. Якщо вам потрібно при виїзді з кільця з’їхати вправо – немає необхідності займати крайню ліву або середню смуги руху. Продовжуйте рух в тій смузі, по якій ви в’їхали на перехрестя.

Ще одна деталь – покажчики повороту. Якщо ви рухаєтеся по кільцю, то не потрібно включати покажчики повороту. Включіть покажчики, коли ви з’їжджаєте з кільця.

автошкола джаст

Виїзд з перехрестя з круговим рухом

З’їжджати з кругового перехрестя потрібно з крайніх зовнішніх смугах. Звичайно, якщо немає знаків чи розмітки, що забороняють це робити або вказують на інші пріоритети руху.

Любителі “зрізати” поворот, на з’їзді часто вибирають траєкторію руху від крайньої смуги до центральної. І знову повертаються в крайню. Це – неповага до інших учасників руху! І в першу чергу – створення перешкоди в русі та аварійних ситуацій.

Пам’ятайте, що водії без досвіду виїжджають з кільця все ж з крайніх правих рядів, бо у них можуть виникнути труднощі.

Змінюючи смугу руху перед самим з’їздом в крайній ряд, ви можете створити аварійну ситуацію транспорту, що рухається позаду вашого автомобіля, як кажуть “підрізати”, а це, з великою ймовірністю, –  призведе до аварії.

Завжди пам’ятайте: перебудовуючись в потрібну вам смугу, переконайтеся, що ваші дії не створюють небезпеки для інших водіїв.Відгук

  Коментарі : 10


  Виїжжав на кольцо з правої смуги а ліва смуга була загружена всі їхали на другий зїзд з двома смугами. І круг з двома смугами. Але до колца є розмітка, ліва смуга прями і на ліво а права лише на право. Якщо кільце головне то чи діють правила на неї з другорядної. І чи я, виїхавши на кільце, маю право зїжжати там де я хочу. Чи мені потрібно виконувати вказівки дорого з якої я виїхав.


   Добрый день, с правого ряда, выехав на круг, вы можете повернуть только на первый съезд, при этом Вы должны пропустить машины, едущие в кругу. Хорошего дня)


    Я помилився з коментарем, вибачаюсь, докінця не розібрався, на що була відповідь. Сорі ))) Все вірно.


  Доброго дня

  Цікавить питання

  Якщо я виїжаю відразу в середній ряд на кільце, згідно рядності і розмітки і мені потрібно з‘їжати на 3 з‘їзд а людина яка рухається в крайньому лівому цілиться і починає мене витискати бо йому потрібно на 2 з‘їзд, хто правий в цій ситуації якщо я йому вдарю в бік чи він мені???

   Надежда

   Добрий день, з крайньої лівої смуги не можна повертати на з\їзд, бо людина в середньому ряді продовжує рух кільцем. водій зліва повинен Вас пропустити і перелаштуватись для з\їзду


  При вьезде на круг, кто имеет приоритет, если к кругу подьехали одновременно несколько автомобилей с разных сторон или кто первый?

   Надежда

   Добрий день, заїзджають обидва водії зі своїх сторін, хто перший опиняється на крузі – той має пріорітет.


  Наскільки я пам’ятаю з автошколи, при русі по колу завжди потрібно триматись крайньої правої смуги, і здійснювати з’їзд теж з правої смуги.
  Якщо на кільці 2 смуги руху, то якщо водій робить з’їзд з лівої смуги, він зобов’язаний хоча б пропустити автомобіль з правої смуги, який не здійснює з’їзд. Тому що діє правило “перешкода з права”.

  Олександра

  Доброго дня! Сьогодні у мене був практичний іспит з водіння , при русі на перехресті з круговим рухом (потрібно було об’їхати увесь круг і виїхати на ту ж дорогу звідки заїжджали) мені зарахували як помилку, що я не ввімкнула лівий поворот, рухаючись по колу!

   Надежда

   Добрий день, найвірогідніше Ви виїхали на внутрішню частину кола без поворотника і тому Вам зарахували помилку. Якщо Ви змінювали смугу в колі – то поворотник обовязково потрібно.