Головна » Блог » Перевірка авто перед мандрівкою

Перевірка авто перед мандрівкою

подготовка машины к путешествию

Протяжність України вимірюється в тисячах кілометрів. І якщо ви плануєте далеку поїздку, – пробіг може бути великим, так що потрібно бути готовим до всього. Ми підготували checklist машини, щоб подорож вдалася і ви дісталися безпечно та комфортно. 

В першу чергу, машина повинна бути технічно обслужена:

Необхідно замінити масло і фільтри, якщо машина в цьому має потребу (рекомендований пробіг для заміни – 10 тис.км, і якщо перед поїздкою до планового технічного обслуговування залишилося, наприклад, 3 тис км – краще замінити заздалегідь). Важливо: якщо ви проїхали більше зазначеного кілометражу (> 500 км) – машину можуть зняти з гарантії.

Якщо в машині встановлений кондиціонер, перед поїздкою він повинен бути заправлений, від цього залежить ваш комфорт. Коли кондиціонер починає працювати слабкіше – це показник того, що в системі виробився фреон (який потрібно заправляти кожні 3-5 років).

При наявності газобалонного обладнання (ГБО) важливо змінювати газові фільтри. У кожного автомобіля є рекомендований регламентований пробіг, але краще міняти фільтри кожні 7-10 тис.км. Тривалість гарантії на ГБО – 3 роки, і важливо не переїжджати заданий максимум, щоб її не втратити.

Також важлива наявність обов’язкового допоміжного обладнання:

Аптечка повинна бути в кожній машині, і її наповнення залежить від потреб водія і пасажирів (наприклад, для поїздок з дітьми – потрібні дитячі ліки), а також, від місця призначення (при поїздці на море – засіб від опіків, а для лісу – засіб від укусів, і т.д.). За Євростандартом, в аптечці повинні бути джгути, бинти, серветки, і різні додаткові засоби. Далі ви заповнюєте аптечку тим, чого найбільше потребуєте. Автошкола “ДЖАСТ”  рекомендує класти аптечку “під руку” водія (під сидіння або в водійських дверях), щоб у разі аварійної ситуації він міг дотягнутися і забезпечити собі і пасажирам життєдіяльність до приїзду медиків.

 

Також обов’язковим вважається наявність знаку аварійної зупинки. У разі аварійної зупинки, цей знак встановлюється не менше, ніж в 20 метрах від автомобіля, а в ненаселених пунктах – від 40 метрів і більше. Якщо аварійна зупинка сталася за поворотом, знак повинен бути встановлений перед поворотом. У ситуації обмеженої видимості знак встановлюється на відстані більше 100 метрів від місця зупинки.

 

Ще одним обов’язковим елементом є вогнегасник. Його завдання – гасити вогнище на ранніх етапах, в перші секунди, адже при сильнішому загорянні, він буде неефективний. Кожен вогнегасник має термін придатності, в середньому – 1-2 роки. Автошкола “ДЖАСТ” рекомендує: при загорянні в іншого водія – запропонуйте свій вогнегасник, це може врятувати авто і навіть життя!

У подорож рекомендуємо також брати

  • Запаску і домкрат, а якщо колеса обладнані секретним болтом – потрібно взяти секретний ключ;

 

  • Захист від сонця на лобове скло (в літній час);

 

  • Антипробуксовочні ланцюги (при поїздці в гори в зимовий час).

 

Що слід зробити безпосередньо перед мандрівкою?

Манометром перевірити тиск в колесах. Він повинен відповідати характеристикам коліс і у всіх бути однаковим. Також перевірити справність світлових приладів (аварійні сигнали, габарити, ближнє і дальнє світло фар, поворотники, стоп-сигнали). Пам’ятайте про особливості вашої машини: якщо вона споживає більше масла або антифризу – візьміть їх з собою, щоб долити при необхідності. При поїздці з дітьми обов’язково використовуйте дитячі автокрісла!

 

Автошкола “ДЖАСТ” рекомендує брати в поїздку таке додаткове обладнання, як буксирувальний трос (щоб, в разі неприємності, вас могли дотягнути до найближчої СТО) і стартові дроти (щоб “прикурити” в дорозі, якщо акумулятор ослаб). Ще важливо стежити за рівнем палива. Лайфхак від автошколи “ДЖАСТ”: якщо в населеному пункті у закінчився бензин, ви на “попутці” або таксі можете доїхати до найближчої заправки, де вам можуть здати в оренду паливну каністру. Для цього потрібно лише оплатити паливо та завдаток за каністру.

Не забувайте про документи: для подорожей Україною має бути посвідчення водія, страховий поліс і технічний паспорт (оригінали).

Пам’ятайте! Часто в подорожах доводиться розраховувати тільки на себе, тому так важливо вирішувати свої проблеми самостійно.

Трохи на забули головне! В далеку подорож першочергово візьміть з собою відмінний настрій! І тоді ніякі біди не трапляться, тим більше з нашим checklist 🙂