Головна » Блог » Догляд за автомобілем

Догляд за автомобілем

Автошкола "Джаст"

Перед кожним автолюбителем стоїть завдання не тільки придбати машину і керувати, а й обслуговувати її. Чим якісніше і частіше це робити – тим в кращому вигляді і стані вона буде існувати і приносити радість і комфорт. Сьогодні ми розповімо, як правильно доглядати за авто.

  • Мийка

Мити машину потрібно в залежності від забрудненості, але є нюанси, які залежать від сезону і погоди. Для сухої літньої пори досить мити машину 1-2 рази в тиждень, для дощової – раз в 4-5 дні. Взимку варто врахувати температурний режим: якщо за вікном -10 – не потрібно мити машину, вода не встигне висохнути і замерзне, це зіпсує лакофарбове покриття і деякі деталі. Найкраще мити машину в приміщенні з температурою від +3, а після дочекатися висихання.

  • Станція технічного обслуговування

У питаннях технічного обслуговування машини важлива довіра. Як правило, інвестувати в дорогий ремонт – це як вкладати в своє майбутнє спокій. Автошкола “Джаст” рекомендує вибирати офіційну станцію, яка спеціалізується на автомобілях вашої марки. Перевагами є гарантія, фахівці, які зможуть виявити причину поломки в рази швидше за інших, підвищений комфорт (наприклад, кімнати очікування), гарантія. Також в офіційних сервісах запчастини часто є в наявності, тому не потрібно буде витрачати час на підбір, замовлення і доставку. Ціна може кусатися в порівнянні з “гаражними” СТО, але в іншому – суцільні плюси.

  • Заміна масла

У більшості автомобілів масло потрібно міняти кожні 7-10 тис.км. Якщо у машини за рік маленький пробіг – найкраще робити це навесні і восени, так як після зими і літа масло або перемерзле або перегріте. Міняти потрібно не рідше 1 разу на рік. Девіз: краще своєчасно замінити масло, ніж робити капітальний ремонт двигуна.
Фільтри замінюються разом з маслом, причому відразу всі: масляний і повітряний. В ідеалі, потрібно помити двигун, адже бруд заважає природному охолодженню двигуна, а намоклий бруд може проводити струм і спровокувати замикання. Але варто підбирати мийку детально, тому що це складна процедура, а відповідальність за неї хочуть нести не все.

  • Чистка салону

Після кожної тривалої поїздки варто чистити салон, щоб не дихати в подальшому пилом. Якщо салон кожаний- коштує 1 раз на рік робити кондиціонер шкіри, він пом’якшує її і продовжує блискучий зовнішній вигляд салону.
Чим краще виглядає машина – тим дорожче її потім можна буде продати.

  • Заправка кондиціонеру

Кондиціонер заправляється спеціальним газом, його потрібно міняти кожні 3-5 років в залежності від охолодження повітря. Якщо газ доводиться заправляти щороку – доведеться шукати причину витоку. Автошкола “Джаст” рекомендує вмикати кондиціонер періодично навіть в холодну пору року для опрацювання, а також заправляти його заздалегідь навесні, так як влітку величезні черги на заправку кондиціонерів.

Любіть свою машину і вона відповість взаємністю. Пропонуємо до перегляду відео “Як підготувати машину до подорожей” на Youtube-каналі автошколи “Джаст”.