Головна » Блог » Автомат чи механіка: плюси, мінуси та стереотипи

Автомат чи механіка: плюси, мінуси та стереотипи

механика автомат

Рано чи пізно, перед кожним учнем автошколи “Джаст” виникає необхідність зробити вибір: “автомат” або “механіка”? Сьогодні ми розберемося, на що спиратися при виборі коробки перемикання передач, які чинники варто врахувати, і поговоримо про стереотипи.

Чим відрізняється “механіка” від “автомата”?

Машини на “механіці” відрізняються витривалістю, тривалістю служіння і відносно низькою вартістю ремонту. Ресурс їх двигуна – від 500 тис до 1 млн. км, чим не може похвалитися “автомат”, де цей ресурс значно менший. У “автомата” безліч нюансів: такі авто не можна буксирувати, заводити зі “штовхача”, важко виїхати з бруду (можливий перегрів), більша витрата палива і гірша динаміка розгону (в класі недорогих автомобілів). У той же час, машини на “автоматі” максимально комфортні в їзді, адже не потрібно звертати увагу на третю педаль, перемикати швидкості і глухнути (що відбувається нерідко навіть у досвідчених автомобілістів). Вони дорогі в ремонті і обслуговуванні, але це – ціна за комфорт і практичність, за відсутність “відкату” на гірці і за легкість перебування в міських заторах.

Що про це думаємо ми?

Позиція автошколи “ДЖАСТ” така: якщо в сім’ї є машина на “автоматі” або в планах є її придбання – не варто змушувати себе і мучитися з механікою. У той же час, якщо ваше авто буде з механічною коробкою перемикання передач – це теж чудово! Не дивлячись на ускладнене навчання, вже через кілька місяців їзди на особистому авто, коробка перемикання передач не буде відбирати ваш час і увагу, адже всі дії ви будете здійснювати вже автоматично.

Стереотипи

Кожен з нас чув тезу – “Якщо навчишся кермувати на механіці – навчишся кермувати на всьому”. Її часто виголошує покоління старших людей і причина досить проста. Наші батьки жили в епоху Радянського Союзу, коли машина на “автоматі” була тільки у президента. Вони вчилися їздити на Жигулях, не тому, що механіка краще, а тому, що не було іншого вибору. У сучасному світі є маса можливостей спростити собі життя і ми можемо вибирати на якій машині їздити і як. Цю перевагу варто оцінити і скористатися таким шансом.

Автошкола “ДЖАСТ” надає можливість навчання як на “механіці”, так і на “автоматі”, тому приходьте до нас по знання – ми поділимося 🙂