Головна » Блог » 5 запитань психологу про страхи під час водіння

5 запитань психологу про страхи під час водіння

Автошкола психолог

Учні та водії-новачки часто відчувають страх під час їзди. Давайте спробуємо розібратися, що таке страх? Страх – це примітивна несвідома емоційна реакція, яку ми відчуваємо в стані афекту, несподіванки або під час неконтрольованої ситуації.

Що робити, якщо я відчуваю страх від того, що поруч хтось швидко їздить?

Швидка їзда часто лякає через неможливість контролю оточуючих. Необхідно вивчити свої реакції, опрацювати їх і не давати можливість своєму страхові управляти вами. Це важливо для того, щоб ви не змінювали свою швидкість і темп, забуваючи про свій комфорт і безпеку. З практикою такий страх йде, перестає бути таким інтенсивним.

Що робити, якщо я відчуваю страх перед екзаменатором з водіння?

Необхідно усвідомити, що екзаменатор не ставить собі за мету “завалити” вас на іспиті. Його мета – допомогти вам впоратися з таким випробуванням. Пам’ятайте, він не “монстр”, а така ж людина як і ви. Тому постарайтеся взяти себе в руки і з упевненістю пройти такий важливий етап.

Що робити, якщо я відчуваю страх, коли мені сигналять?

У цьому випадку, найправильніша реакція – її відсутність. Пам’ятайте, навколо вас може бути безліч автомобілістів з абсолютно різними темпераментами, і не обов’язково кожен з них правий. Ваше завдання – їхати згідно ПДР, і думка оточуючих не повинна цьому заважати.

Також в психології є цікавий метод: при керуванні авто з друзями, просити їх сигналити вам або включати звук сигналу (наприклад, на телефоні). Так ви швидко звикнете і зменшите власну чутливість.

Що робити, якщо під час керування авто з близькою людиною, я відчуваю тривожність?

При водінні з близькими часто виникає внутрішній конфлікт між бажанням здаватися хорошим і власними помилками при водінні. Тут необхідно проговорити з рідними той факт, що ви ще тільки навчаєтесь і похибки неминучі. Важливо усвідомити, що ніхто не ідеальний, і ваше навчання – лише тимчасова складність. З автошколою “ДЖАСТ” ви станете професіоналом і переживання підуть.

Що робити, якщо я відчуваю страх від думок, що можу потрапити в аварію?

Такі думки нагадують нам про почуття відповідальності на дорозі. Наприклад, якщо водій не довчився або недопрацював над своїми навичками. Цей страх мотивує більше включатися в процес навчання і бути уважнішим. Але якщо раптом такий страх переріс у щось більше і заважає вам тверезо оцінювати ситуацію за кермом, рекомендуємо звернутися до психолога. Він допоможе вам впоратися зі своїми думками і не впадати в паніку.

У нашій автошколі є психолог, до якого завжди можна звернутися для перемоги над своїми хвилюваннями. Знайте, що найвірніший шлях – зміцнювати свої знання і навички, в такому випадку ви будете впевнені в собі і отримаєте цінний досвід. Автошкола “ДЖАСТ” з радістю допоможе вам у цьому!